Rakoca    
     Vítejte na webu, který je věnován geocachingu v našem regionu, ale i pro ostatní kačery, kteří navštíví náš web. Rádi bychom vám zde přinášeli typy na zajímavá místa kam se vydat na lov, reportáže z loveckých výprav. Samozřejmě tu nebudou chybět ani fotky a informace o nově publikovaných keších v regionu a jeho blízkém okolí.

     Pokud jste se na tyto stránky dostali náhodou a nemáte tušení co je to geocaching, rádi bychom vám ho trošku představili. Jedná se o celosvětovou hru jejímž účelem je pomocí GPS souřadnic hledat ukryté schránky (keš, cache). V této schránce se nachází logbook, do kterého zapíšete svoji návštěvu a tím stvrdíte svůj nález keše. V keši také můžete nalézt předměty určené k výměně. Pokud si z keše budete nějaký takový předmět chtít vzít, musíte tam za něj vložit nějaký jiný minimálně stejné případně vyšší hodnoty. Keše lze nalézt v podstatě kdekoliv. Najdete je v centru měst, ale krásnější a lépe udělané bývají keše umístěné v přírodě. Není, aspoň pro mě, nic krásnějšího udělat si procházku nádhernou přírodou, zakončenou nálezem pěkné keše. Keší je několik typů a když zkusíte strýčka googla určitě o nich objevíte spoustu informací. Vše potřebné jak tuto hru hrát a kde zjistit uložení keší najdete po registraci na stránkách hry www.geocaching.com.

     Rakovnický region se nachází západně od Prahy. Je to místo plné kouzelné přírody a hlubokých Křivoklátských lesů. Tajemná místa kolem řeky Berounky, kde rád pobýval Ota Pavel. Najdete zde i známý hrad Křivoklát, ale i zříceniny jako Krakovec, Týřov a Džbán. Pro milovníky turistiky a pobytu v přírodě učiněný ráj. Počet keší v tomto regionu se pohybuje kolem čísla 380, ale to se často mění podle toho jak nové keše vznikají a staré naopak zase zanikají. Pokud by jste se rozhodli náš region navštívit a chtěli byste poradit co si zde nenechat ujít určitě se ozvěte a nějaké zajímavé typy vám určitě dáme.

Tradiční keše v našem regionu část 1Tradiční keše v našem regionu část 2, Multinky, Mysterky, Ostatní keše

    Budeme rádi pokud se i Vy přidáte s vašimi zážitky a napíšete nějakou svoji reportáž. Proto se zaregistrujte a můžete se do toho pustit.
Tým RakoCaching