V pátek večer proběhla rychlá domluva mezi Lukášem (listonos13) a Jirkou (kulhal), že se v sobotu pojede na odlov nějakých T5 keší.

      Lukáš hodil info na facebook jestli se někdo přidá. Měl jsem sobotu volnou tak proč nevyrazit. Samozřejmě jsem předpokládal, že pojedu jako pozorovatel a třeba se i něco přiučím. No to jsem si jen myslel, kluci pro mě měli překvápko. Jirka vezl výbavu i pro mě abych si to taky vyzkoušel. První a hlavní cíl byla keš Stromolezecká GC4HG32. Před osmou hodinou jsem nabíral Lukáše a jelo se na parkovací souřadnice, kde byl v 9 hodin sraz s Jirkou. V devět Jirka přivalil a šlo se na věc. Vzali jsme batoh s lanem, sedáky a prak a šlo se k našemu cíli. Už z dálky bylo jasné, který strom je ten pravý.

     Rozbalili jsme věci a Lukáš se chopil praku a začal nastřelovat lanko pro vytažení lana. Hned na první ránu se mu povedlo trefit ideální rozsochu. Jirka navázal lano a začal jsem vytahovat. Kluci se oblékli do postrojů a šlo se na věc. Nejdřív zatěžkávací zkouška lana a pak už Jirka lezl nahoru. No je vidět, že s tím má už nějakou zkušenost tak mu to šlo poměrně rychle. Další v pořadí šel Lukáš no a potom už přišla řada na mě. Jirka mi půjčil svůj sedák a začala instruktáž na sucho. Netrvalo to dlouho a už jsem visel na laně. No co vám budu povídat byla to spíš komedie. Jak to všechno vypadalo se sami můžete přesvědčit na fotkách.

     Když bylo hotovo, zabalili jsme věci a vrátili se k autům. Než jsme odjeli zastavili jsme se ještě pro mysterku Zahradníček GC3W68F, kterou měl Jirka vyluštěnou a byla nedaleko. Potom už do auta a dohodli jsme se ještě na jedné lezecké keši. Sice má terén 4,5, ale bez výbavy to opravdu nejde. Jedná se o keš Berounské plešivce bonus GC2E62T. Cestou k ní jsme ještě v Berouně odlovili dvě krabky GC4MP2X a GC373KH. Jeli jsme za Jirkou a za chvíli jsme parkovali a vydali jsme se na cestu ke keši. Cesta vedla pěkně do kopečka a asi po 20 minutách jsme byli na místě. Rozbalili jsme výbavu a tentokrát jsem šel nastřelovat já. První pokus byl krátkej a nedoletěl kam bylo potřeba. Tak druhé nabití a prásk. Tentokrát to bylo zase moc, takže zase stáhnout lanko a třetí pokus. Tentokrát se mi povedlo už cíl trefit přesně. Když jsme se chystali na výstup, přišla se na nás zvědavě podívat bachyně se dvěma letošníma selatama. Naštěstí se nezdržovala dlouho a byla rychle pryč. Proběhl rychlý odlov, pobalili jsme věci a v už poměrně mrazivém větříku jsme se vydali zase zpět k autům. Naházeli jsme věci do auta rozloučili jsme se a pokračovali domů. Byla to skvělá výprava a jak to vypadalo se můžete podívat na fotkách.

1 komentář u T5 výprava

Napsat komentář