Vše se začalo plánovat několik týdnů předem, kdy jsme se v naší partě rakovnického kačerstva bavili o eventu našich přátel Kačky a Honzy Z. Možná si říkáte, kdo to je, v geocachingu je můžete znát pod jejich nicky GeoCule a Padlock77. Uspořádali event na oslavu svých narozenin, jelikož tuto oslavu vzali za geocachingový konec a, aby své narozeniny mohli oslavit se svými přáteli. Tento event byl pojmenován „Sedmdesátiny aneb 40 + 30“.

   

   Dle názvu již určitě dobře chápete, že slavili své krásné kulaté narozeniny. Jelikož jsou to naši přátelé, tak jsme si tento event nemohli nechat ujít, i když bohužel ne všichni se na něj mohli dostavit. Někteří z nás bohužel byli v práci a jeden z nás také slavil narozeniny, avšak se svou rodinou. To musíme všichni uznat, že rodina má před geocachingem přednost. Tudíž ve finále jsme se sešli na této oslavě v partě Honza, Lukáš a já (HLOMOŇO, Listonos13 a Marčus). Společně jsme jim koupili malý dáreček v podobě přáníčka k jejich sedmdesátým narozeninám, samozřejmě myšleno s nadsázkou a k tomu jsme přidali jednu skleněnou lahvinku plnou lahodného moku. Přece jen jim je sedmdesát jen jednou za život a je potřeba to řádně oslavit.

 

   Postupně přicházeli další a další přátelé, kteří chtěli těmto oslavencům pogratulovat a dát jim nějaký dárek pro štěstí, ačkoli ani jeden z nich nic nechtěl. Jsou sice skromní, ale jsou i tak báječní, že jim přátelé rádi věnují nějaký ten dáreček jako ku příkladu ručně připravený dort, nová CWG, model kolobky, několik pusinek pro štěstí a mnoho dalších dárečků. Nicméně největší dárek na naše oslavence teprve čekal. Vlastně nečekal, byl na cestě. Největším dárkem byla návštěva jejich geo přátel z Holandska. Ani Kačka, ani Jenda netušili, že na tuto oslavu dorazí. První, kdo je viděl, byl Jenda a měl co dělat, aby toto velice nečekané a krásné překvapení rozdýchal. Poté, co se trochu z tohoto překvapení rozdýchal, zavolal na Kačku, aby za ním šla, že tohle prostě musí vidět. Bohužel jsem nebyl při tom, když toto překvapení Kačka zjistila. Věřím, že se jí také zastavil dech. Bohužel jsem ji viděl o chvilku později, kdy se vrátila zpět k nám. V ruce držela své zelené brýle a brečela. Vykoktala ze sebe, že na oslavu neohlášeně přijeli právě její přátelé z Holandska.

   

   Dáreček byl připravený i pro nás, teda vlastně dárečky. Jedním byl získaný bodík za účast na eventu a druhým dárečkem byl parádní večer plný pohody, dobré nálady a smíchu. Navíc někteří z nás se tu s ostatními kačery teprve poznali, jiní se tu viděli po dlouhé době a někteří se zde viděli po pár hodinách. Ať jsme se již poprvé nebo po několikáté, všichni jsme si tuto akci užívali a bavili jsme se. Samozřejmě se probíral geocaching, kešky i koloběžky. Mezi kačery byli i mudlové. Byl tu Kačky bratr společně se svou polovičkou a pak pár lidí, kteří navrhli novou koloběžku, v barvách Škodovky, kterou Kačka dostala od Jendy k narozeninám.

 

   Čas tu utíkal dost rychle, a tak přišel na řadu i hlad, vlastně zahnání hladu. Nabídka jídel sice nebyla velká, ale vybrat se dalo. Honza s Lukášem se dohodli na tom, že si spolu dají pizzu na půl. Prý byla dobrá, ale moc je nezasytila, a tak si po nějaké chvilce objednali ještě jednu. I na té si oba moc pochutnali. A nebyli jediní, kdo si zde jídlo objednal. Obsluha navíc slíbila oslavencům, že připraví malé občerstvení na stůl. Toto občerstvení bylo v podobě krásně obložených táců s uzeninou, sýry, salátem, olivami a zeleninou. Obloha na těch tácech pomalu a jistě mizela, ani nevím jak.

 

   Po nějaké době pár lidí odešlo, ale naopak další lidé zase dorazili. Navíc, jako na každém eventu probíhali konverzace o keškách, eventech a nejrůznějších zážitcích. Každopádně tento event byl podařený od začátku až do konce. Ačkoli se musím přiznat, že do konce jsem zde nevydržel a kolem půlnoci jsem společně se Štěpánkou (Stepa77), které jsem slíbil odvoz, vyrazil směrem domů. Ale ještě před tím, než jsme vyrazili na nás čekalo další překvapení v podobě nově napadané velké vrstvy sněhu.

Autor: Marčus

Napsat komentář