Vše se začalo plánovat několik týdnů předem, kdy jsme se v naší partě rakovnického kačerstva bavili o eventu našich přátel Kačky a Honzy Z. Možná si říkáte, kdo to je, v geocachingu je můžete znát pod jejich nicky GeoCule a Padlock77. Uspořádali event na oslavu svých narozenin, jelikož tuto oslavu vzali za geocachingový konec a, aby své narozeniny mohli oslavit se svými přáteli. Tento event byl pojmenován „Sedmdesátiny aneb 40 + 30“.

    (Pokračování textu…)

   Event, o kterém Vám budu vyprávět se konal v Libčicích nad Vltavou. Byl pojmenován „Deváté libčické geopivo“. Ano, správně, jednalo se již o devátý event pořádaný ownerem 19Jakuar69 pod patronátem KGBLibčice. Tito owneři jsou známí díky svým propracovaným keškám, a právě z toho důvodu nás event hodně lákal. Jak jste určitě pochopili, jednalo se sice o devátý event, nicméně pro nás to byl první event. Bohužel tohoto eventu jsme se zúčastnili jen ve skupince lidí složených z Honzy, Romana a mě (HLOMOŇO, Šachíno a Marčus). Tudíž jsme se domluvili, že pojedeme jen jedním autem s tím, že se sejdeme v Kačici. Ovšem ještě před odjezdem na event nás kontaktoval kamarád Mirek (ashberry), zda by mohl jet s námi. Jelikož nás nebylo tolik, mohli jsme ho cestou do Libčic nad Vltavou nabrat do našeho geovozu.

    (Pokračování textu…)

Uffff oni jsou tady. Teda spíš ona je tady 🙂 Po včerejší tradičce u Hřebečníků tu máme dnes jednu mystery od Hlomoňa. Obtížnost trošku vyšší, ale snad to nebude žádná divočina. Tématem této keše jsou ufouni tak snad nám s keší nakonec někam neodletí. Příjemný lov všem. Keš najdete zde.

Sice je to za humny, ale i tak bych tuhle kešku řadil k našemu regionu protože tahle přírodní zajímavost spadá k obci v našem okrese. Jedná se o multinu, která vás seznamuje s Kounovskými kamennými řadami a hlavně s Pegasem a Gibonem. Keš je od ownera bumbik. Najdete ji zde.

A máme tu jednu lahůdku pro milovníky T5 keší. Je na Lánech a autorem samozřejmě není nikdo jiný než Kulhal. Keš je věnována duchu Křivoklátských lesů Dymovi. Takže pokud máte dost odvahy, potřebné vybavení a jste aspoň dva vyražte na odlov 🙂 Keš najdete zde.

Sice už to není náš okres, ale máme to takřka za humny. Nedaleko Broum vznikla bežecká serie 14. tradiček od Otec a syn. Určitě to bude příjemná procházka po lese tak hurá vyrazit. První keš serie zde.

2. Rakovnický geocoin

coin2

   Po roce tu máme 2. Rakovnický geocoin. Financování bude uskutečněno, stejně jako v případě prvního coinu, formou projektu. Tento coin opět přiblíží jednu zajímavou kulturní památku. Myslím, že tentokrát i pro místní komunitu možná neznámou. Jedná se o kapli sv. Vojtěcha, která se nachází kousek od Kounova. V motivu coinu se tak jako u první verze promítá rostlina. Zatímco u prvního to byl Drakovec, tak zde jde o chmel. Tato rostlina je pro tento region více než typická. Na zadní straně coinu je potom znak obce Kounov. Pokud se vám coin líbí budeme velice rádi pokud projekt podpoříte. Mince bude opět o průměru 5 cm a 4 mm silná. Bude mít vlastní ikonu a prefix. V případě, že nechcete platit poštovné, je možné se domluvit a já vám ho po výrobě z Kladna přivezu a předám.

Vyrobena bude ve 4 barevných variantách:

  • Nelimitní verze – Antique Copper
  • Limitní verze – Antique Gold
  • Extralimitní verze – Antique Silver
  • Donátorská verze – Black Nickel
Pokud se rozhodnete projekt podpořit dostanete se na něj ZDE

 

1 2 3 6